राजु गुरुङको रिट न्यायाधीशद्वय माथेमा र रेग्मीको इजलासमा

२ कात्तिक २०७९ काठमाडौं । सत्ता गठबन्धका साझा उम्मेदवारी दिएका रुपन्देही क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधिसभा उम्मेदवार राजु गुरुङको उम्मेदवारी सम्बन्धमा परेको रिट न्यायाधीशद्वय सुष्मालता माथेमा र कुमार रेग्मीको संयुक्त इजलासमा परेको छ । अन्तरिम आदेशको निरन्तरता सम्बन्धमा सुनुवाइका लागि बुधबार पेसी तोकिएको हो ।

सत्ता गठबन्धनका तर्फबाट रुपन्देही २ मा उम्मेदवार बनेका एकीकृत समाजवादीका नेता राजु गुरुङ कर्जा सूचना केन्द्रको कालोसूचीमा रहेको भन्दै निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयले गुरुङको उम्मेदवारी खारेज गरिदिएको थियो । उम्मेदवारी खारेज विरुद्ध गुरुङ असोज २७ गते रिट लिएर सर्वोच्च गएका थिए । रिटमा उम्मेदवार राजु गुरुङले कर्जा सूचना केन्द्रको कालोसूचीमा आफू नभई आफू आवद्ध रहेको संस्था नर्थ वेष्ट नेपा इन्फ्रा प्रालि मात्रै रहेको भन्दै आफ्नो उम्मेदवारी कायम हुनुपर्ने जिकिर गरेका छन् ।

असोज ३० गतेको पेसीमा न्यायाधीश विश्वम्भरप्रसाद श्रेष्ठको एकल इजलासले कात्तिक २ गते बुधबारसम्मका लागि अल्पकालीन अन्तरिम आदेश जारी गर्दै उम्मेदवारी कायम गर्न आदेश दिएका थिए । सर्वोच्चको आदेशसँगै निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय रुपन्देही क्षेत्र नम्बर २ ले गुरुङको उम्मेदवारी कायम रहेको सूचना प्रकाशन गरेको थियो ।

दुई न्यायाधीश रहने संयुक्त इजलासले गुरुङको उम्मेदवारी कायम नै रहने वा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयको निर्णय सदर हुने भन्ने सम्बन्धमा आदेश दिनेछ । अन्तरिम आदेशको निरन्तरता हुने आदेश भएमा उनी उम्मेदवार कायम रही निर्वाचनमा भाग लिन पाउनेछन् भने उम्मेदवारी खारेज गर्ने निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयको निर्णय सदर भए उम्मेदवारको दौड सकिने छ । मुद्दाको अन्तिम किनारा लाग्दा समय लाग्नसक्ने वा बुधबार नै रिट खारेजसमेत हुनसक्ने भएकाले गुरुङको उम्मेदवारी कायम हुने वा नहुने विषयको टुङ्गो बुधबार नै लाग्नेछ ।